Sākums| Mans profils| Reģistrācija| Iziet

Jūs esiet ienācis(-kusi) kā Guest | Grupa "Guests"Sveicināti Guest | RSS

Kā palielināt tekstu:
English: View- Text- size- Largest
Russian: Вид- Масштаб-Увеличить

Vietnes izvēlne
Ieejas forma
Ziņu kalendārs
«  Jūnijs 2024  »
PrOTCPkSSv
     12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
Meklēšana
Vietnes draugi
Statistika

Kopā Online: 1
Viesi: 1
Lietotāji: 0
Mūsu aptauja
Vai Tavuprāt bezdarbs Latvijā ir aktuāla problēma?
Atbilžu kopskaits: 28

 Terminu vārdnīca
 Mediācija - konfliktu risināšanas process, kas ir kā papildinājums un reizē arī alternatīva tiesas procesam un kas ieņem aizvien svarīgāku lomu dažāda veida domstarpību gadījumos. Mediācijas mērķis ir panākt, lai katra konfliktējošā puse panāktu uz savām interesēm vērstu rezultātu. Mediācijā nav zaudētāju. Ar mediācijas palīdzību konflikts var tikt atrisināts ātrākā laikā vai arī no tā var izvairīties pavisam.


Atbalsta grupa - pasaulē šo palīdzības veidu pazīst jau sen. Atbalsta grupas tiek veidotas dažādām cilvēku vajadzībām. "Nereti atbalsta grupa ir efektīva tieši ar to, ka tajā sastopas līdzīgs ar līdzīgu – cilvēki, kuriem ir līdzīgas problēmas. To laikā notiek dalīšanās vienam ar otru personiskajā pieredzē, atveseļošanās notiek vienam caur otru,” saka Krīzes centra "Skalbes” psiholoģe Mārīte Bite.

 

Paliatīvā aprūpe ir aktīva, visaptveroša tādu pacientu aprūpe, kuriem radikālas terapijas (ārstēšanas) iespējas ir izsmeltas. Tās mērķis ir nodrošināt pacientiem un viņu ģimenēm labu dzīves kvalitāti. Sāpju un citu simptomu noņemšana, psiholoģisku, sociālu un garīgu problēmu risināšana jāveic vienotas aprūpes sistēmas ietvaros. Šī aprūpe apvieno sāpju un citu simptomu remdēšanu, psiholoģisku, sociālu un garīgu vajadzību risināšanu, kas ļauj pacientam justies maksimāli komfortabli. Paliatīvā aprūpe ietver arī atbalstu ģimenei pēc bērna zaudēšanas.

 

Mediācija, ģimenes - jauns pakalpojums - Krīžu un konsultāciju centrā „Skalbes” tiek nodrošināts ģimenes mediācijas pakalpojums. Ģimenes mediācija ir process, kura laikā vecāki var atrast kopīgu vienošanos problēmjautājumos par bērnu. Ģimenes mediācijas klienti ir vecāki, kuri šķiras vai ir jau šķīrušies, bet nespēj vienoties nozīmīgos jautājumos, kas skar viņu bērnu – tikšanās ar bērnu, bērna uzturēšana, bērna dzīvesvieta utml. Tāpat klienti var būt audžuģimenes, kurās ir strīdus jautājumi, saistīti ar bērniem.


Tehniskie palīglīdzekļi ir ierīces, kas atvieglo cilvēka spēju pārvietoties, aprūpēt sevi un pilnvērtīgi pavadīt brīvo laiku. Tie ir dažādi ratiņkrēsli, spieķi, surdo tehnika, ortozes, protēzes, kā arī personiskie pašaprūpes līdzekļi. Ergoterapeits profesionāli izvērtē nepieciešamā palīglīdzekļa veidu katrā konkrētajā gadījumā, kā arī apmāca, kā ar to rīkoties. Ergoterapeits sniedz arī konsultācijas par to, kā pielāgot mājokli un darba vietu atbilstoši cilvēka vajadzībām.


Rekolekcijas (lat. ‘iekšējā sakopšanās, apkopošanās’) – tas ir laika posms, kad cilvēks, atstājot ierastos darbus un dažādās rūpes, velta kādu laiku klusām pārdomām, pievēršot uzmanību savai garīgajai dzīvei.

 

Nezini/nesaproti kādu terminu, saistītu ar psiholoģisko vai sociālo palīdzību? Mēs palīdzēsim! Raksti sargengelitis@gmail.com  

 

 


 

 


 © 2024